Plakat na ścianę,La Mousmé, Vincent van Gogh
Opis
Plakat,La Mousmé Vincent van Gogh
Reprodukcje obrazów znanych artystów to popularny pomysł na wystrój wnętrza. Zapoznaj się z naszą kolekcją, z której bez problemu wybierzesz i skomponujesz autorskie zestawienie. Jakość jest podstawą wszystkich produktów 4rooms, dlatego nasze plakaty drukujemy na papierze o gramaturze 200g/m2, charakteryzującym się przepięknym satynowym wykończeniem.
Nowoczesny plakat na ścianę – La Mousmé Vincent van Gogh- nada charakter Twojemu wnętrzu.
Specyfikacja:
- drukowany za pomocą nowoczesnych ploterów oraz nieblaknących tuszy najwyższej jakości dzięki czemu jesteśmy w stanie odwzorować nawet najdrobniejsze detale
- możliwość dopasowania do każdego wnętrza
- produkt gotowy do zawieszenia w dowolnym miejscu zaraz po odpakowaniu
- możliwość doboru pasujących wizualnie obrazów z innych kategorii tematycznych dostępnych w naszej ofercie
- materiał: satynowy papier 200g/m2
- idealny pomysł na prezent
Vincent Van Gogh:
Niezwykle utalentowany malarz Vincent Van Gogh żył w latach 1853-1890. Był on holenderski malarzem postimpresjonistym. Jego twórczość dzięki żywej kolorystyce i emocjonalnemu oddziaływaniu wywarła ogromny wpływ na sztukę XX w.
Artysta w ciągu swego życia cierpiał na napady lękowe i narastające ataki spowodowane zaburzeniami psychicznymi. Zmarł w wieku 37 lat jako twórca nieznany szerszemu ogółowi, w wyniku postrzału z broni palnej – prawdopodobnie samobójczego.
Niestety Vincent Van Gogh był mało docenianym artystą za życia. Swoją sławę zyskał dopiero po śmierci. Dziś jest on jednym z największych malarzy w historii.
Van Gogh zaczął malować na kilka lat przed ukończeniem 30. roku życia, a swe najbardziej znane dzieła stworzył w ciągu 2 ostatnich lat. Jest autorem ponad 2000 dzieł, w tym: 870 obrazów, 150 akwarel i ponad 1000 rysunków i 133 szkiców listowych. Dziś jego liczne autoportrety, pejzaże, portrety i słoneczniki należą do najbardziej rozpoznawalnych i najdroższych dzieł sztuki na świecie.
Van Gogh pracował jako handlarz dziełami sztuki. Był również nauczycielem, był również misjonarzem.
Swoje pierwsze dzieło namalował w 1885 roku. Początkowo malował mroczne i ciemne prace. Jednak po wyjeździe na południe Francji, poddał się czarowi światła słonecznego i wtedy jego prace stały się jaśniejsze.
Rozmiar wpływu, jaki choroba umysłowa van Gogha wywarła na jego twórczość, stał się przedmiotem spekulacji po jego śmierci. Pomimo szeroko rozpowszechnionej tendencji do romantyzowania złego stanu jego zdrowia, współcześni krytycy widzą w nim artystę głęboko sfrustrowanego bezczynnością i chaosem myślowym wywołanym atakami choroby. Według krytyka sztuki Roberta Hughesa późne prace van Gogha ukazują go jako artystę w pełni zdolności twórczych i całkowicie panującego nad sobą